X
ďťż
 
 
   DVD, MP3 i inne - dostępne pod Debianem ????
 
 

Tematy

 
    
 

 

 

 

DVD, MP3 i inne - dostępne pod Debianem ????





dluki - 17-02-2007 15:32
Czesc

Dotychczas uzywalem Linuxa Red Hat 9 (Shrike). Debiana nie znam wcale i mam do Was jedno pytanie. Najpierw krótkie wprowadzenie:

Ostatnio chcialem zainstalowac sobie Fedora Core 6, ale w Release Notes znalazlem:

(15.3. MP3, DVD, and Other Excluded Multimedia Formats)
"Fedora Core and Fedora Extras software repositories cannot include support for MP3 or DVD video playback or recording. The MP3 formats are patented, and the patent holders have not provided the necessary patent licenses. DVD video formats are patented and equipped with an encryption scheme. The patent holders have not provided the necessary patent licenses, and the code needed to decrypt CSS-encrypted discs may violate the Digital Millennium Copyright Act, a copyright law of the United States. Fedora also excludes other multimedia software due to patent, copyright or license restrictions, including Adobe's Flash Player and and Real Media's Real Player. For more on this subject, please refer to http://fedoraproject.org/wiki/ForbiddenItems."

Czy ktos moglby mi powiedziec jak ten problem jest rozwiazany w Debianie?
Czy oficjalna dystrybucja Debiana zawiera programy umożliwiające odtwarzanie formatów MP3, DVD, Adobe/Macromedia Flash Player, Sun's Java, Adobe Acrobat Reader i kilku innych wynienionych na stronie http://fedoraproject.org/wiki/ForbiddenItems ??? - zalamalem sie gdy przeczytalem te strone...
Jak to jest w Debianie?????

Pozdrowienia,
Lukasz



Kaka' - 17-02-2007 15:33

Czy oficjalna dystrybucja Debiana zawiera programy umożliwiające odtwarzanie formatów MP3, DVD, Adobe/Macromedia Flash Player, Sun's Java, Adobe Acrobat Reader Tak.



velmafia - 17-02-2007 15:43
dluki, w FC też masz te programy, ale nie w wersji oficjalnej, tylko musisz dodać repozytorium "livna" (jeśli dobrze pamiętam), po prostu oficjalna wersja FC ma być Wolna od nie wolnych programów, podobnie Debian, dlatego często wystarczy dodać do repo sekcję "non-free" i już masz dostęp do nie wolnych programów, ale Debian jest dzięki temu w całości Wolny.

aloha
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • minister.pev.pl

  •  

     


     

     
    Copyright 2003. MĂłj serwis

    Drogi uzytkowniku!

    W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczac Ci coraz lepsze uslugi. By moc to robic prosimy, abys wyrazil zgode na dopasowanie tresci marketingowych do Twoich zachowan w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam czesciowo finansowac rozwoj swiadczonych uslug.

    Pamietaj, ze dbamy o Twoja prywatnosc. Nie zwiekszamy zakresu naszych uprawnien bez Twojej zgody. Zadbamy rowniez o bezpieczenstwo Twoich danych. Wyrazona zgode mozesz cofnac w kazdej chwili.

     Tak, zgadzam sie na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerow w celu dopasowania tresci do moich potrzeb. Przeczytalem(am) Polityke prywatnosci. Rozumiem ja i akceptuje.

     Tak, zgadzam sie na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerow w celu personalizowania wyswietlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych tresci marketingowych. Przeczytalem(am) Polityke prywatnosci. Rozumiem ja i akceptuje.

    Wyrazenie powyzszych zgod jest dobrowolne i mozesz je w dowolnym momencie wycofac poprzez opcje: "Twoje zgody", dostepnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usuniecie "cookies" w swojej przegladarce dla powyzej strony, z tym, ze wycofanie zgody nie bedzie mialo wplywu na zgodnosc z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.