ďťż
 
 
   jaki laptop jako desktop - Compiz i płynna praca?
 
 

Tematy

 
    
 

 

 

 

jaki laptop jako desktop - Compiz i płynna praca?





krewetki - 21-07-2009 23:38
Witam.

Przymierzam się do kupna laptopa. zrobiłem pewne rozeznanie i krótko w punktach przedstawiam co potrzebuję (mniej więcej w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego).lMarka, najchętniej Dell albo Lenovo (słyszałem że są dobre i niezawodne, nie tracą ceny, a moja żona ma i powiem, że miły sprzęt byłby gdyby nie Windows. Przepraszam, tak było fabrycznie, a to uparta kobieta). Od kumpla pracującego w serwisie wiem, że Toshiba się sypie, Asusowi pękają płyty, Dell montowany w Polsce jest do niczego, więc zostaje właściwie Dell uk/us oraz Lenovo. Chyba, że ktoś ma inne pomysły.
l
lW miarę szybki, ale nie super najnowszy i z górnej półki (bo jakość/cena kształtuje się mniej więcej jak funkcja homograficzna).
l
lPraca jako desktop, płynna do tego możliwość uruchamiania Windowsa na wirtualnej maszynie.
l
lCompiz Fusion czyli bajery graficzne.
l
lkarta graficzna najprawdopodobniej NVidia (bo się nie grzeje jak Ati, ma podobno dobre sterowniki w przeciwieństwie do Ati i wspiera 3D, czego podobno karty Intela nie wspieraja).
l
lRelatywnie długi czas trzymania baterii (obecny laptop wytrzymuje maksymalnie 1godzinę 20minut, przy korzystaniu z samej tylko przeglądarki i edytora tekstu co jest dla mnie denerwujące maksymalnie).
l
lWewnętrzna karta sieciowa (już nie będę wymagał, żeby obsługiwała MadWiFi, ale byłoby miło nie powiem), wbudowana kamerka internetowa i mikrofon.
l
lJakieś gniazdo PCI express czyli np. na zewnętrzną kartę TV, gniazdo na zewnętrzny monitor.
l
lCena: idealnie do około 500/600 funtów. Będę kupował albo od producenta bezpośrednio ale nie w Polsce tylko w Wielkiej Brytanii albo Stanach Zjednoczonych, albo przez e-Bay. Dodam, że mój obecny laptop może uda się sprzedać za 1500zł, więc koszt nieco się zredukuje (przy okazji jeśli ktoś chce kupić Asusa X50V-AP110 w super stanie - np. wyświetlacz wciąż za folią ochronną - to zapraszam).
l
lI na koniec mała herezja: czy nie powinienem zastanowić się nad inną dystrybucją np. Ubuntu? Chodzi mi głównie o Compiza. Niby widziałem na YouTube kilka filmików z Debianem, ale dominuje właśnie Ubuntu.
l
lKrótko mówiąc multimedialny laptop na desktop do sympatycznej pracy z compizem, ale może niekoniecznie najdroższy. No i ma być dostosowany do Linuksa - to jest warunek!l Czy możecie mi poradzić jaką markę/model powinienem wybrać?



iria - 22-07-2009 07:47
Delli nie znam, ale z Lenovo mogę polecić:

IBM Lenovo IdeaPad Y530 lub IBM Lenovo ThinkPad SL500, w podobnym przedziale cenowym.

Jeśli wysarczyłoby Ci pieniędzy, to możesz się rozejrzeć za modelami ThinkPadów z serii "R" lub "T", które mają wzmacnianą obudowę.

Jeśli ma to być laptop/desktop, który nie będzie brał udziału w pracach budowlanych, to sądze, że wymagania spełni IdeaPad Y530, którego można dostać z kartą Nvidii, dość tanio.



witek - 22-07-2009 10:05
Również polecam Lenovo. Mam Lenovo 3000 N200 z GF7300, rozdzielczość matrycy 1680x1050 i działa bez najmniejszych problemów czy to Gnome + CF czy to KDE4.



-=sKy=- - 22-07-2009 11:37
Jak już to Delle sprzedawane w GB też są montowane w Polsce (nie wszystkie modele), po drugie mam 4 Delle Studio (1x1735 i 3x1537) z naklejką Made in Poland i pracują bez najmniejszego zarzutu (a uwierz mi ze moja 17-stka dostaje czadu pracuje praktycznie non stop na dosyć ekstremalnym obciążeniu - pracuje na serwisie jako zamiennik klasycznego blaszaka).
Czyżby była to kolejna opinia ze jak już Polsce robione to i tak jest do niczego (pomimo że nie jest).
I niczym nie ustępują dwóm innym Dellom, które posiadam (Vostro 1500 i Inspiron1525) nie składanym w Polsce.
Co do Toshiby to się zgodzę, właśnie wysyłam miesięcznego Satelite A300 do serwisu bo obudowa na zawiasach zaczęła pękać i w ogóle porównując Satelite np. z sprzed 2 lat to te teraz jakaś tandetą zalatują.



krewetki - 22-07-2009 16:53
Ok, Dzieki.
Mnie jednak chodzi bardziej o propozycje konkretnych modeli.

Z tego co patrzylem na dell.com i lenovo.com to Dell lubi miec karte Intela (brak wsparcia 3D), a Lenovo jest drogi. A moze po prostu zle patrzylem, moze powinienem zobaczyc na e-bay? Tylko tam jest sprzetu zatrzesienie i musze najpierw wiedziec czego szukam. I wracamy do punktu wyjscia, czyli do listy w pierwszym poście, bo ja nie wiem czego mam szukac.

P.S. Nie wiem gdzie montowane sa Delle sprzedawane w UK. Prosze nie prowadzic swietych wojenek przeciw emigrantom, bo nie chodzi o to, ze wszystko co polskie jest "be", ale od kumpla pracujacego w serwisie ponad 8 lat wiem, ze te montowane w PL sie sypia jak choinka na Trzech Króli. A swoja droga pracowalem w roznych firmach w Polsce i za granica (obecnie UK) i wiem, ze to JEST roznica, czy cos jest produkowane tu czy tu. Tak samo atmosfera w pracy, zarobki, etc. ale to inny temat zupelnie.



iria - 22-07-2009 17:22
Skąd wziąłeś mit o braku 3D w Intelach?



Hardiel - 22-07-2009 17:27
Lenovo świetna firma również polecam. Osobiście mam Samsunga, główną zaletą wyboru było to że jego akcesoria są bardzo kompatybilne ze sobą.



gielo - 22-07-2009 18:52
Też polecam Lenovo.



tmy123 - 22-07-2009 21:13
Jeżeli multimedialny z lenovo to IdeaPad Y530. Sam mam i polecam:) Jedyna wada to to, że pod linuksem nie działa póki co stan wstrzymania. Mam model raczej z tych pierwszych co się pojawiły, dziś już prawdopodobnie niedostępny bo występują mocniejsze konfiguracje ale nie narzekam. Laptop trzyma na baterii cos kolo 3 godz przy normalnym korzystaniu. Z tego co wymieniłes to wszystko jest, tylko nie pcmcia a pci-express.



krewetki - 23-07-2009 01:11

Skąd wziąłeś mit o braku 3D w Intelach? ,,A nie wiem... ktoś mi powiedział, słuchaj i usłyszałem'' (Kabaret moralnego niepokoju).

Jeśli na karcie graficznej Intela zadziała compiz fusion, to fajnie - będę miał większy wybór w dellach, bo jak już wspomniałem delle lubią mieć intela (podobno...).

Dobrze, dziękuję za konkretne modele.
Czy ktoś mógłby jeszcze podrzucić jakąś alternatywę?



-=sKy=- - 23-07-2009 02:09
Delle mają i Intele, nVidie i Radeony, kupując laptopa ze strony Della możesz sobie go skonfigurować wedle własnych potrzeb i możliwości finansowych.
Wejdź na stronę Della np. tu i sprawdź.
Jako zamiennik na desktop (jeśli będzie pracował stacjonarnie) to polecam 17-stkę Studio lub wypasionego XPS-a 17-stkę.
Dużo konkretnych testów znajdziesz tutaj .

PS. Nie prowadzę żadnej wojenki z emigrantami, tylko do szału mnie czasami doprowadza powszechna negacja polskich produktów lub zagranicznych produkowanych w Polsce. Dell w Polsce produkowany jest od niedawna i być może na początku przechodził niedomagania wieku niemowlęcego, ja na moje z napisami ,,Made in Poland'' nie narzekam).
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • minister.pev.pl

  •  

     


     

     
    Copyright 2003. MĂłj serwis