ďťż
 
 
   [+] Zdalny pulpit
 
 

Tematy

 
    
 

 

 

 

[+] Zdalny pulpit





piroaa - 16-02-2010 00:00
Poszukuje serwera zdalnego pulpit dal Windows próbowałem już UltraVNC z TinyVNC ciągle walczę.
Jednak jak na razie okazuje się że nie tego szukam, UltraVNC pozwala na zalogowanie się jednego użytkownika a co gorsza po zalogowaniu się na monitorze serwera widać co robi się na końcówce no i działa to jakoś strasznie opornie, w TinyVNC widzę coś na kształt hasła głównego czyli autoryzacja na podstawie kont windowsowych odpada.
Potrzebuje jakiegoś serwera do którego będą się mogli łączyć się klienci, docelowo około 15 osób i pracować z końcówek linuksowych, bardzo fajnie działa to na RDP ale niestety tu jest ogranicznik do jednego połączenia.
Mam nadzieje że ktoś próbował wcześniej uruchamiać coś takiego i będzie mi w stanie pomóc.
Pozdrawiam.



lolleq - 16-02-2010 00:08
Windows 2003/2008 Server + Terminal Services. A jaki związek z serwerami linuksowymi ma Twoje pytanie?



Marsell - 16-02-2010 17:06
Końcówki są linuksowe.

Troszkę teorii:
Windows XP Home lub Pro i późniejsze udziwnienia zaprojektowany jest do pracy dla jednego użytkownika w tym samym czasie (w sensie zalogowanego), również wszystkie aplikacje ,,nie spodziewają się'', że jednocześnie ,,obmacywać'' będzie je więcej niż jeden użytkownik, proszę nie mylić z udostępnianiem folderów Windowsa bo wtedy pośredniczy mechanizm udostępniający, który kontroluje dostęp do plików itp.
Innymi słowy - eksperymenty z tym są proszeniem się o kłopoty.
Dlatego mechanizm ,,Pulpit zdalny'' (RDP) wyloguje gościa przy konsoli podczas dostępu zdalnego i odwrotnie.
Poza tym zupełnie na marginesie, praca kilku użytkowników naraz jest na pograniczu złamania licencji Windows (w zależności od prawnika jest różna interpretacja).

Tyle teorii, a życie życiem.
Jedyny program jaki widziałem żeby robił to dobrze to płatny (dostępny test 14 dni) http://www.thinstuff.com/
Robi coś dziwnego z Windowsem i możliwe jest wpuszczanie i prawidłowa praca wielu użytkowników jednocześnie (co prawda nie każda aplikacja to wytrzymuje, część się gubi bo jak już napisałem nie spodziewa się takiego wariantu) ale system operacyjny działa bez zarzutu.
Jedyny minus to taka praca niemiłosiernie żre zasoby, dla 15 użytkowników będziesz potrzebował naprawdę wypasionego komputera - takiego co by pociągną 15 Windowsów na raz.

Za to cena w porównaniu do Wspomnianego w poście wyżej serwera terminali nieporównywalnie niższa, no i konfiguracja taka jak zwykłego Windowsa.

Robiłem takie instalacje dla 3-5 użytkowników w małych biurach, koszt to licencja Windowsa Home OEM jakieś 350zł + licencja oprogramowania w zależności od ceny Euro i liczby użytkowników jakieś 300-500zł i gotowe.



lolleq - 16-02-2010 17:35

Końcówki są linuksowe. I są serwerami? To zaiste fikuśna konfiguracja... ;-)
Jest sporo aplikacji robiących z Windows XP serwer terminali - ale:l problemy z licencjonowaniem,l l nie wypowiem się co do stabilności,l l jak ktoś jest na tyle leniwy, że nie raczy zamieścić posta w odpowiednim dziale to nie mam zamiaru się gimnastykować i podawać mu rozwiązania na srebrnej tacy,l l aby było w fachowo i stabilnie - Microsoft TS lub Citrix.l



piroaa - 16-02-2010 22:20
Pytanie dotyczy serwera, końcówki są na Linuksach więc wydaje mi się, że dział jak najbardziej odpowiedni, jeśli jednak tak nie jest to proszę o przeniesienie do bardziej odpowiedniego.
Co do rozwiązania z Microsoft Terminal Services uruchomiłem i działa bardzo fajnie, podziała mi tak jeszcze przez 119 dni :mrgreen: potem trzeba płacić i to nie mało, z tego co się dowiadywałem licencja na jedno stanowisko to wydatek rzędu 300 zł netto koszt na pewno się zwróci, odpadają chociażby antywirusy na końcówkach, no i zakup każdej kolejnej końcówki to koszt mniejszy o licencję Windows.
Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Citrix i thinstuff trzeba będzie sprawdzić w opisach zapewniają o wysokiej stabilności i komforcie działania ale wiadomo życie swoje.

Dodam dla potomności, że w między czasie testowałem RealVNC, niestety działa na podobnej zasadzie jak UltraVNC opisany w moim pierwszym poście choć znacznie płynniej, nie ma problemów przycinania się okien.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś informacje lub przetestowane rozwiązania to prosiłbym o podzielenie się doświadczeniem.

Pozdrawiam.



lolleq - 16-02-2010 23:56

Pytanie dotyczy serwera Ale serwera Windows czy Linux - bo być może czegoś nie zrozumiałem... Raczej 450, licencja TS wymaga również licencji CAL Zapewniam Cię, że oba wymienione rozwiązania to zupełnie różne ligi. Napisz najpierw co chcesz osiągnąć - bo może nie opłaci się porywać z armatą na muchę.



Marsell - 17-02-2010 12:28

Zapewniam Cię, że oba wymienione rozwiązania to zupełnie różne ligi. Zgadza się, przy profesjonalnym serwerze terminali, aplikacje na nim zainstalowane muszą być specjalnie skonfigurowane do pracy na serwerze terminali i ogólnie wymaga sporo doświadczenia.

thinstuff, z jednego Windowsa robi jakby kilka ...
jest to bardzo stabilne, ale jak pisałem pojawiają się różne problemy "logistyczne" np problem z drukowaniem i kilka innych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to proszę pisać na PW bo mam wrażenie, że jeszcze słowo i nas wytną z tym tematem :mrgreen:



lolleq - 17-02-2010 13:04

Zgadza się, przy profesjonalnym serwerze terminali, aplikacje na nim zainstalowane muszą być specjalnie skonfigurowane do pracy na serwerze terminali i ogólnie wymaga sporo doświadczenia. Niekoniecznie. MS TS na Windows 2003 Server R2 + SubiektGT działają bez problemów w standardowej instalacji, kilku użytkowników działa sobie na tym. Wiele zależy od sposobu dostępu do danych.



fnmirk - 17-02-2010 19:22

ktoś potrzebuje pomocy to proszę pisać na PW bo mam wrażenie, że jeszcze słowo i nas wytną z tym tematem Marsell, dlaczego temat ma być zablokowany? Co najwyżej można go podzielić, jeżeli macie życzenie rozmawiać o szczegółach nie interesujących autora tematu lub możecie sobie założyć sami nowy.

Forum służy do rozwiązywania problemów. Rozwiązanie przedstawione na forum służy większej liczbie użytkowników.



piroaa - 20-02-2010 17:57
Problem rozwiązany, wydaje mi się że najtańszym i chyba najlepszym wyjściem będzie jednak TS, oczywiście pod warunkiem że wszystko chce się zrobić legalnie, poczytałem jeszcze trochę i okazuje się że mimo iż zakupie sobie zewnętrzny program to i tak by nie łamać EULA będę musiał kupować od Microsoftu licencje TS CAL :evil:
Rozwinięcie tematu tych licencji znalazłem tutaj :
http://wss.pl/frmThread.aspx?tid=45425

Co do samego oprogramowania firm trzecich znalazłem jeszcze coś takiego jak XP Unlimited ale jak się okazało zakup czegokolwiek innego jest bez sensu skoro jeśli chce się być w zgodzie z prawem trzeba płacić za dodatkowe licencje.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • minister.pev.pl

  •  

     


     

     
    Copyright 2003. MĂłj serwis