|
Nie uruchamia się program gnome-keybinding-properties
bolo - 08-11-2009 10:59
Jaki program jest odpowiedzialny za obsługę pliku wykonywalnego gnome-keybinding-properties ? Dlaczego wnioskuję, że o to właśnie chodzi?
1) nie uruchamia się zakładka Preferncje/ skróty klawiszowe. Kiedy próbuję uruchomić odpowiedzialny za to plik wykonywalny bezpośrednio z:
/usr/bin/gnome-keybinding-properties
także nic, zero reakcji.
2) uruchamiając ten sam plik lecz pochodzący z drugiego systemu zamontowanego na dysku, z zainstalowanym środowiskiem graficznym gnome oraz programem gnome-control-center, otrzymuję taką właśnie informację: brak zainstalowanego programu obsługującego plik wykonywalny
3) po przejściu do drugiego systemu, chodzi o linux Mint, obydwa pliki wykonywalne gnome-keybinding-properties, zarówno mintowy jak i debianowy, uruchamiają się normalnie.
ArnVaker - 08-11-2009 13:32
W dziale "Opisy FAQ HowTo" jest opisane jak sprawdzić do jakiego pakietu "przynależy" dane polecenie. W tym przypadku wynik jest taki: http://packages.debian.org/search?se...sting&arch=any
Obstawiam, że u Ciebie wystąpił ten sam problem: http://www.mail-archive.com/debian-b...msg252420.html
bolo - 08-11-2009 19:25
W dziale "Opisy FAQ HowTo" jest opisane jak sprawdzić do jakiego pakietu "przynależy" dane polecenie. W tym przypadku wynik jest taki: http://packages.debian.org/search?se...sting&arch=any
Dokładnie tak, ale to było już rozstrzygnięte wcześniej (patrz poprzedni post).
Pewnie masz znowu rację. Nie znam angielskiego lecz wrzuciłem tę stronkę w translator i z tego co zrozumiałem, czytając ten jego bełkot, należy uaktualnić wersję gnome-control-center do wersji sid ponieważ są problemy z zależnościami, które powodują konflikt. Czy tak? Spróbuje to zrobić. W chwili obecnej posiadam wersję tego pakietu 1:2.26.0-1.
ArnVaker - 09-11-2009 15:58
uaktualnić wersję gnome-control-center do wersji sid ponieważ są problemy z zależnościami, które powodują konflikt. Czy tak?
Coś w ten deseń. W każdym razie od tego bym zaczął.
Swoją drogą, niby to Sid jest niestabilny. W praktyce okazuje się jednak, że poprawki dla Sida wychodzą bardzo szybko, za to w wersji testowej problematyczne pakiety gniją miesiącami.
bolo - 09-11-2009 18:29
uaktualnić wersję gnome-control-center do wersji sid ponieważ są problemy z zależnościami, które powodują konflikt. Czy tak?
Coś w ten deseń. W każdym razie od tego bym zaczął.
Słuszna jak się okazało decyzja. :-) Udało się, tzn. problem przestał istnieć po aktualizacji pakietu gnome-control-center do wersji sid.
Trudno się z Tobą nie zgodzić i to właśnie w tym momencie kiedy się sprawdziło. Powiedz mi czy w takim razie dobrym rozwiązaniem jest ten sposób: trzymać jako podstawę systemu wersję Lenny i ewentualnie dobierać sobie aktualizacje lecz nie systemu, a poszczególnych programów z sida? Dwukrotnie już podchodziłem tzn. instalowałem w pełni wersję sqeeze (testową) i 2X po pewnym czasie w miarę zasysania aktualizacji system odmawiał mi posłuszeństwa.
Jest jeszcze coś o co chciałbym Ciebie zapytać, chociaż wybiega to poza ramy tego tematu. Jak pozbyć się i czy w ogóle można odinstalować program , którego nie używam, a który jest ściśle związany ze środowiskiem Gnome? Evolution mail.
--------- dopisane-------------- Coś jednak z tą aktualizacją poszło nie tak. Co napisałem powyżej dotyczyło sytuacji przed restartem systemu. Po nim klapa- nie startują X-y tzn. loguję się w trybie tekstowym i dopiero po startx
środowisko graficzne startuje lecz tylko częściowo. Zniknęły ikiony aplikacji z pulpitu oraz nie działa na nim ppm. Może samo uaktualnienie gnome-control-center do wersji sid nie wystarczy, co w takim razie mam zrobić?
ArnVaker - 09-11-2009 21:14
Generalnie to ja uważam, że Sid jest stabilny, o ile nie wali się w niego młotkiem. Nie widzę przeciwwskazań dla używania go na domowym komputerze, zwłaszcza jeśli równocześnie ma się w zanadrzu inny zainstalowany system.
Z Lennego do obecnego Sida już dosyć daleko i mieszanie tych gałęzi to niezbyt dobry pomysł. Zależności potrafią być strasznie pogmatwane. Gdzieś był wątek, jak ktoś chciał na Lennym zainstalować compiza ze Squeeze, wiązało się to z pobraniem kilkuset MB zależności.
Lepiej już jako podstawy używać Squeeze i w miarę potrzeb łatać go Sidem, tak jak de facto teraz robisz. Do tego wersja testowa i niestabilna są dosyć blisko siebie i aktualizacja pakietów do tych z Sida zazwyczaj przechodzi gładko.
A tak w ogóle, to nie taki Sid straszny jak go malują. Cała "filozofia" w zarządzaniu nim polega na wstrzymaniu się czasem z aktualizacją niektórych pakietów, a czasem cofnięciu innych do wersji z gałęzi testowej. Nic skomplikowanego, a zazwyczaj po prostu wszystko działa.
odinstalować program, którego nie używam, a który jest ściśle związany ze środowiskiem Gnome? Evolution mail.
Jedyny pakiet, który musi zostać to evolution-data-server-common. Wszystkie inne z "evolution" w nazwie możesz wywalić. Ten musi zostać, ponieważ: # apt-cache depends gnome-core |grep panel Depends: gnome-panel
# apt-cache depends gnome-panel |grep libedataserverui1.2-8 Depends: libedataserverui1.2-8
# apt-cache depends libedataserverui1.2-8 |grep evolution Depends: evolution-data-server-common
bolo - 09-11-2009 21:29
Lepiej już jako podstawy używać Squeeze i w miarę potrzeb łatać go Sidem, tak jak de facto teraz robisz.
A tak w ogóle, to nie taki Sid straszny jak go malują. Cała "filozofia" w zarządzaniu nim polega na wstrzymaniu się czasem z aktualizacją niektórych pakietów, a czasem cofnięciu innych do wersji z gałęzi testowej.
OK, więc pozostanę przy tym. Największą trudność sprawia mi ta "filozofia" zarządzania, o której piszesz. Nie wiem kiedy się wstrzymać z pobraniem niektórych pakietów, jak to osądzić? Tutaj wydaje mi się trzeba posiadać już głębszą wiedzę, aby o tym rozstrzygać.
p.s. jak widzę pisaliśmy chyba równolegle, ponieważ mój dopisek pewnie Tobie umknął, a narobiło się....
ArnVaker - 10-11-2009 11:36
mój dopisek pewnie Tobie umknął
Rzeczywiście tak było, przeczytałem go dopiero dzisiaj. Problem prawdopodobnie wciąż ten sam, czyli niekompatybilność wersji poszczególnych składników gnome. Autor tamtego zgłoszenia błędu napisał, że zaktualizował całe gnome do wersji z Sida i u niego wszystko działa. U mnie na wersji z Sida również wszystko działa, to może zrób to samo, czyli zaktualizuj?
Dodaj repozytorium Sida i pokaż wynik polecenia: aptitude install $(aptitude search --disable-columns ~i |grep -vE '^i.A' |awk '{print $2}' |grep gnome) -s
bolo - 10-11-2009 19:02
Autor tamtego zgłoszenia błędu napisał, że zaktualizował całe gnome do wersji z Sida i u niego wszystko działa. U mnie na wersji z Sida również wszystko działa, to może zrób to samo, czyli zaktualizuj?
Też pomyślałem sobie dzisiaj zrobić aktualizację do sida, ale wolałem poczekać na Twoją decyzję. Radzisz to samo więc jestem pewien, że to słuszna dezycja. Nie mogę "rozgryźć" składni tego polecenia, nie mniej załączam wynik. Czy chodzi o sprawdzenie brakujących lub niekompatybilnych pakietów gnome przy tej aktualizacji do sida?
marek@debian:~$ sudo aptitude install $(aptitude search --disable-columns ~i |grep -vE '^i.A' |awk '{print $2}' |grep gnome) -s Czytanie list pakietów... Gotowe Budowanie drzewa zależności Odczyt informacji o stanie... Gotowe Odczyt dodatkowych informacji o stanie Inicjalizacja stanów pakietów... Gotowe Odczyt opisów zadań... Gotowe Następujące pakiety mają NIESPEÂŁNIONE zależności: openoffice.org openoffice.org-base openoffice.org-base-core openoffice.org-calc openoffice.org-core openoffice.org-draw openoffice.org-evolution openoffice.org-gcj openoffice.org-gtk openoffice.org-impress openoffice.org-math openoffice.org-officebean openoffice.org-writer Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane: libgnome-bluetooth7{a} libneon27-gnutls{a} obexd-client{a} xulrunner-1.9.1-gnome-support{a} Następujące pakiety zostaną USUNIĂTE: evolution-webcal{u} libebackend1.2-0{u} libedata-book1.2-2{u} libedata-cal1.2-6{u} libegroupwise1.2-13{u} libexchange-storage1.2-3{u} libgdata-google1.2-1{u} libgdata1.2-1{u} libgnome-bluetooth2{u} libgnome-pilot2{u} libgtkhtml-editor-common{u} libgtkhtml-editor0{u} libgtkhtml3.14-19{u} libmeanwhile1{u} libneon27{u} libpisock9{u} libpisync1{u} libsilc-1.1-2{u} libsilcclient-1.1-3{u} libzephyr4{u} Następujące pakiety zostaną zaktualizowane: gnome-bluetooth gnome-control-center-dev gnome-user-share iceweasel-gnome-support openoffice.org-gnome 6 pakietów aktualizowanych, 4 instalowanych, 20 do usunięcia i 272 nie aktualizowanych. Do pobrania 40,8MB archiwów. Zwolnione po rozpakowaniu: 8344kB. Następujące pakiety mają niespełnione zależności: openoffice.org-core: Jest w konflikcie z: openoffice.org-base (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-calc (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-draw (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-evolution (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-gtk (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-impress (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-officebean (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. Jest w konflikcie z: openoffice.org-writer (< 1:3.1.1-6) ale wersja 1:3.1.1-2 jest zainstalowana i zatrzymana. openoffice.org-writer: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-impress: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-draw: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-gcj: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-gtk: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-evolution: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-math: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-base-core: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-officebean: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-base: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. openoffice.org-calc: Wymaga: openoffice.org-core (= 1:3.1.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 1:3.1.1-6. Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:
Usunięcie następujących pakietów: openoffice.org-gcj
Aktualizacja następujących pakietów: openoffice.org [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-base [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-base-core [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-calc [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-draw [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-evolution [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-gtk [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-impress [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-math [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-officebean [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)] openoffice.org-writer [1:3.1.1-2 (now) -> 1:3.1.1-6 (unstable)]
Wynik: 349
Zaakceptować rozwiązanie? [T/n/q/?]
Widzę, że sporo konfliktów dotyczy OpenOffice. Wyrzuciłem z systemu Evolution, Pidgin a równie niepotrzebny mi ten wypasiony pakiet biurowy więc zrezygnuję z niego na rzecz lekkiego Abiworda. Ta sytuacja przedstawia stan po wrzuceniu samego repo sid, reszta tzn. multimedia itd. mają wskazanie squeeze. Czy im także nadać wskazanie na wersję sid? :mrgreen:
ArnVaker - 10-11-2009 19:18
Szczerze, to spodziewałem się innego rezultatu... Możesz wrzucić wyniki: dpkg -l |grep gnome aptitude search ~i |grep gnome
bolo - 10-11-2009 19:24
Proszę marek@debian:~$ sudo dpkg -l |grep gnome [sudo] password for marek: rc bluez-gnome 0.27-1 Bluetooth utilities for GNOME ii gnome-about 2.28.1-1 The GNOME about box rc gnome-accessibility-themes 2.28.1-1 accessibility themes for the GNOME desktop rc gnome-app-install 0.5.60.1 GNOME Application Installer ii gnome-applets 2.26.3-2 Various applets for the GNOME panel - binary files ii gnome-applets-data 2.26.3-2 Various applets for the GNOME panel - data files ii gnome-bluetooth 2.27.5-1 GNOME Bluetooth tools ii gnome-commander 1.2.7-1+b1 nice and fast file manager for the GNOME desktop ii gnome-control-center 1:2.28.1-1 utilities to configure the GNOME desktop ii gnome-control-center-dev 1:2.26.0-1 utilities to configure the GNOME desktop ii gnome-desktop-data 2.28.1-1 Common files for GNOME desktop apps ii gnome-doc-utils 0.18.0-1 a collection of documentation utilities for the GNOME p rc gnome-games 1:2.28.1-1 games for the GNOME desktop ii gnome-icon-theme 2.28.0-1 GNOME Desktop icon theme ii gnome-keyring 2.28.1-1 GNOME keyring services (daemon and tools) rc gnome-media 2.22.0-3 GNOME media utilities ii gnome-media-common 2.28.1-1 GNOME media utilities - common files ii gnome-menus 2.28.0-1 an implementation of the freedesktop menu specification ii gnome-mime-data 2.18.0-1 base MIME and Application database for GNOME. ii gnome-mount 0.8-2 wrapper for (un)mounting and ejecting storage devices ii gnome-netstatus-applet 2.28.0-1 Network status applet for GNOME rc gnome-nettool 2.28.0-1 network information tool for GNOME rc gnome-network-admin 2.22.0-3 GNOME Network Administration Tool ii gnome-panel 2.26.3-1 launcher and docking facility for GNOME ii gnome-panel-data 2.26.3-1 common files for the GNOME Panel rc gnome-power-manager 2.24.4-3 power management tool for the GNOME desktop rc gnome-screensaver 2.28.0-1 GNOME screen saver and locker ii gnome-session 2.26.2-1 The GNOME Session Manager ii gnome-session-bin 2.26.2-1 The GNOME Session Manager - Minimal runtime ii gnome-settings-daemon 2.26.1-2 daemon handling the GNOME session settings ii gnome-spell 1.0.7-1 GNOME/Bonobo component for spell checking ii gnome-system-monitor 2.28.0-1 Process viewer and system resource monitor for GNOME rc gnome-system-tools 2.28.1-1 Cross-platform configuration utilities for GNOME ii gnome-terminal 2.28.1-1 The GNOME terminal emulator application ii gnome-terminal-data 2.28.1-1 Data files for the GNOME terminal emulator rc gnome-themes 2.28.1-1 official themes for the GNOME desktop rc gnome-themes-extras 2.22.0-3 extra themes for the GNOME desktop ii gnome-user-guide 2.28.0-1 GNOME user's guide ii gnome-user-share 2.26.0-2+b1 User level public file sharing via WebDAV or ObexFTP ii gnome-utils 2.26.0-1 GNOME desktop utilities ii gnome-vfs-obexftp 0.4-1 GNOME VFS module for OBEX FTP rc gnome-volume-manager 2.24.1-4 GNOME daemon to auto-mount and manage media devices ii gstreamer0.10-gnomevfs 0.10.25-1 GStreamer plugin for GnomeVFS ii iceweasel-gnome-support 3.0.14-1 Support for GNOME in Iceweasel ii libgnome-bluetooth2 2.27.5-1 GNOME Bluetooth tools - support library ii libgnome-desktop-2 2.22.3-2 Utility library for loading .desktop files - runtime fi ii libgnome-desktop-2-11 2.28.1-1 Utility library for loading .desktop files - runtime fi ii libgnome-keyring0 2.28.1-1 GNOME keyring services library rc libgnome-mag2 1:0.15.9-1 screen magnification library for the GNOME desktop (sha ii libgnome-media0 2.28.1-1 runtime libraries for the GNOME media utilities ii libgnome-menu2 2.28.0-1 an implementation of the freedesktop menu specification ii libgnome-pilot2 2.0.15-2.4 Support libraries for gnome-pilot rc libgnome-speech7 1:0.4.25-1 GNOME text-to-speech library ii libgnome-vfs2.0-cil 2.24.1-4 CLI binding for GnomeVFS 2.24 ii libgnome-window-settings1 1:2.28.1-1 Utility library for getting window manager settings ii libgnome2-0 2.26.0-1 The GNOME library - runtime files ii libgnome2-canvas-perl 1.002-2 Perl interface to the GNOME canvas library ii libgnome2-common 2.26.0-1 The GNOME library - common files ii libgnome2-perl 1.042-2 Perl interface to the GNOME libraries ii libgnome2-vfs-perl 1.081-1 Perl interface to the 2.x series of the GNOME VFS libra ii libgnome2.24-cil 2.24.1-4 CLI binding for GNOME 2.24 ii libgnomecanvas2-0 2.26.0-1 A powerful object-oriented display - runtime files ii libgnomecanvas2-common 2.26.0-1 A powerful object-oriented display - common files ii libgnomecups1.0-1 0.2.3-3+b1 GNOME library for CUPS interaction ii libgnomekbd-common 2.28.0-2 GNOME library to manage keyboard configuration - common rc libgnomekbd2 2.22.0-1 GNOME library to manage keyboard configuration - shared ii libgnomekbd3 2.26.0-1 GNOME library to manage keyboard configuration - shared ii libgnomekbd4 2.28.0-2 GNOME library to manage keyboard configuration - shared rc libgnomekbdui2 2.22.0-1 User interface library for libgnomekbd - shared library ii libgnomepanel2.24-cil 2.24.0-5 CLI binding for Gnome Panel 2.24 ii libgnomeprint2.2-0 2.18.6-1 The GNOME 2.2 print architecture - runtime files ii libgnomeprint2.2-data 2.18.6-1 The GNOME 2.2 print architecture - data files ii libgnomeprintui2.2-0 2.18.4-1 GNOME 2.2 print architecture User Interface - runtime f ii libgnomeprintui2.2-common 2.18.4-1 GNOME 2.2 print architecture User Interface - common fi ii libgnomeui-0 2.24.2-1 The GNOME libraries (User Interface) - runtime files ii libgnomeui-common 2.24.2-1 The GNOME libraries (User Interface) - common files ii libgnomevfs2-0 1:2.24.2-1 GNOME Virtual File System (runtime libraries) ii libgnomevfs2-common 1:2.24.2-1 GNOME Virtual File System (common files) ii libgnomevfs2-extra 1:2.24.2-1 GNOME Virtual File System (extra modules) ii libgsf-gnome-1-114 1.14.16-1 Structured File Library - runtime version for GNOME ii libopenrawgnome1 0.0.8-1 free implementation for RAW decoding (GNOME integration ii libpam-gnome-keyring 2.28.1-1 PAM module to unlock the GNOME keyring upon login ii libpolkit-gnome0 0.9.2-2 PolicyKit-gnome library ii libsoup-gnome2.4-1 2.28.1-2 an HTTP library implementation in C -- GNOME support li rc network-manager-gnome 0.7.1-1 network management framework (GNOME frontend) ii openoffice.org-gnome 1:3.1.1-2 full-featured office productivity suite -- GNOME integr ii policykit-1-gnome 0.94-2 GNOME authentication agent for PolicyKit-1 ii policykit-gnome 0.9.2-2 GNOME dialogs for PolicyKit ii python-gnome2 2.28.0-1 Python bindings for the GNOME desktop environment ii python-gnome2-desktop 2.26.0-1 Python bindings for the GNOME desktop environment (dumm ii python-gnome2-extras 2.25.3-2 Extra Python bindings for the GNOME desktop environment ii python-gnomeapplet 2.26.0-1 Python bindings for the GNOME panel applet library ii python-gnomedesktop 2.26.0-1 Python bindings for the GNOME desktop library ii python-gnomekeyring 2.26.0-1 Python bindings for the GNOME keyring library ii python-gnomeprint 2.26.0-1 Python bindings for the GNOME printing library rc swfdec-gnome 2.26.0-1 Tools to play SWF files (Macromedia Flash) on GNOME ii update-manager-gnome 0.200.0-1 GNOME application that manages software updates ii xulrunner-1.9-gnome-support 1.9.0.15-0lenny1 Support for GNOME in xulrunner applications
marek@debian:~$ sudo aptitude search ~i |grep gnome i A gnome-about - The GNOME about box i A gnome-applets - Różne aplety dla panelu GNOME - pliki bina i A gnome-applets-data - Róźne aplety dla panelu GNOME - pliki dany i gnome-bluetooth - GNOME Bluetooth tools i gnome-commander - nice and fast file manager for the GNOME d i A gnome-control-center - Narzędzia do konfiguracji pulpitu GNOME i gnome-control-center-dev - utilities to configure the GNOME desktop i A gnome-desktop-data - Common files for GNOME desktop apps i A gnome-doc-utils - a collection of documentation utilities fo i A gnome-icon-theme - Zestawy ikon pulpitu GNOME i A gnome-keyring - Obsługa bazy kluczy GNOME (demon i narzędz i A gnome-media-common - Narzędzia mediów GNOME - pliki wspólne i A gnome-menus - an implementation of the freedesktop menu i A gnome-mime-data - base MIME and Application database for GNO i A gnome-mount - Opakowania do montowania, odmontowywania i i A gnome-netstatus-applet - Aplet statusu sieci dla GNOME i A gnome-panel - Funkcje uruchamiania i dokowanie dla GNOME i A gnome-panel-data - common files for the GNOME Panel i A gnome-session - The GNOME Session Manager i A gnome-session-bin - The GNOME Session Manager - Minimal runtim i A gnome-settings-daemon - Demon obsługujący ustawienia sesji GNOME i gnome-spell - GNOME/Bonobo component for spell checking i A gnome-system-monitor - Process viewer and system resource monitor i A gnome-terminal - Aplikacja emulatora terminala GNOME i A gnome-terminal-data - Pliki danych dla emulatora terminala GNOME i A gnome-user-guide - GNOME user's guide i gnome-user-share - User level public file sharing via WebDAV i A gnome-utils - GNOME desktop utilities i gnome-vfs-obexftp - GNOME VFS module for OBEX FTP i A gstreamer0.10-gnomevfs - GStreamer plugin for GnomeVFS i iceweasel-gnome-support - Support for GNOME in Iceweasel i A libgnome-bluetooth2 - GNOME Bluetooth tools - support library i libgnome-desktop-2 - Utility library for loading .desktop files i A libgnome-desktop-2-11 - Utility library for loading .desktop files i A libgnome-keyring0 - Biblioteka usług dla bazy kluczy dla GNOME i A libgnome-media0 - runtime libraries for the GNOME media util i A libgnome-menu2 - an implementation of the freedesktop menu i A libgnome-pilot2 - Support libraries for gnome-pilot i A libgnome-vfs2.0-cil - CLI binding for GnomeVFS 2.24 i A libgnome-window-settings1 - Utility library for getting window manager i A libgnome2-0 - Biblioteka GNOME - pliki uruchomieniowe i A libgnome2-canvas-perl - Perl interface to the GNOME canvas library i A libgnome2-common - The GNOME library - common files i A libgnome2-perl - Interfejs Perla dla bibliotek GNOME i A libgnome2-vfs-perl - Perl interface to the 2.x series of the GN i A libgnome2.24-cil - CLI binding for GNOME 2.24 i A libgnomecanvas2-0 - A powerful object-oriented display - runti i A libgnomecanvas2-common - A powerful object-oriented display - commo i A libgnomecups1.0-1 - GNOME library for CUPS interaction i libgnomekbd-common - GNOME library to manage keyboard configura i A libgnomekbd3 - GNOME library to manage keyboard configura i A libgnomekbd4 - GNOME library to manage keyboard configura i A libgnomepanel2.24-cil - CLI binding for GNOME Panel 2.24 i A libgnomeprint2.2-0 - The GNOME 2.2 print architecture - runtime i A libgnomeprint2.2-data - The GNOME 2.2 print architecture - data fi i A libgnomeprintui2.2-0 - GNOME 2.2 print architecture User Interfac i A libgnomeprintui2.2-common - GNOME 2.2 print architecture User Interfac i A libgnomeui-0 - Biblioteki Gnome (interfejs użytkownika) - i A libgnomeui-common - The GNOME libraries (User Interface) - com i A libgnomevfs2-0 - Wirtualny System Plików GNOME (biblioteki i A libgnomevfs2-common - GNOME Virtual File System (common files) i A libgnomevfs2-extra - GNOME Virtual File System (extra modules) i A libgsf-gnome-1-114 - Structured File Library - wersja uruchomie i A libopenrawgnome1 - free implementation for RAW decoding (GNOM i A libpam-gnome-keyring - Moduł PAM do odblokowania kluczy GNOME prz i A libpolkit-gnome0 - PolicyKit-gnome library i A libsoup-gnome2.4-1 - an HTTP library implementation in C -- GNO i openoffice.org-gnome - W pełni funkcjonalny pakiet oprogramowania i A policykit-1-gnome - GNOME authentication agent for PolicyKit-1 i A policykit-gnome - Okna dialogowe GNOME dla PolicyKit i A python-gnome2 - Wiązania Pythona dla środowiska graficzneg i python-gnome2-desktop - Python bindings for the GNOME desktop envi i A python-gnome2-extras - Extra Python bindings for the GNOME deskto i A python-gnomeapplet - Python bindings for the GNOME panel applet i A python-gnomedesktop - Python bindings for the GNOME desktop libr i A python-gnomekeyring - Python bindings for the GNOME keyring libr i A python-gnomeprint - Python bindings for the GNOME printing lib i A update-manager-gnome - Program do zarządzania aktualizacjami opro i A xulrunner-1.9-gnome-support - Support for GNOME in xulrunner application Masz nową pocztę w /var/mail/marek
ArnVaker - 10-11-2009 19:28
Usuń najpierw pozostałe pliki konfiguracyjne: aptitude purge ~c
A potem sprawdź w ten sposób: aptitude -t unstable install gnome-core gnome-media gnome-mount gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-system-monitor gnome-system-tools gnome-utils -s
bolo - 10-11-2009 19:34
Usuń najpierw pozostałe pliki konfiguracyjne:
Zrobione Bieżący status: 278 aktualizacji [-1]. debian:/home/marek# aptitude -t unstable install gnome-core gnome-media gnome-mount gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-system-monitor gnome-system-tools gnome-utils -s Czytanie list pakietów... Gotowe Budowanie drzewa zależności Odczyt informacji o stanie... Gotowe Odczyt dodatkowych informacji o stanie Inicjalizacja stanów pakietów... Gotowe Odczyt opisów zadań... Gotowe Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane: app-install-data{a} devicekit-disks{a} devicekit-power{a} dosfstools{a} eog{a} gnome-core gnome-media gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-system-tools hdparm{a} libalut0{a} libatasmart4{a} libdevkit-power-gobject1{a} libglew1.5{a} libglib2.0-data{a} libntfs-3g54{a} libntfs10{a} libopenal1{a} libpolkit-gtk-1-0{a} libpulse-mainloop-glib0{a} libsgutils2-2{a} mesa-utils{a} mtools{a} nautilus{a} nautilus-data{a} ntfs-3g{a} ntfsprogs{a} rss-glx{a} Następujące pakiety zostaną USUNIĂTE: libgnomekbd3{u} libpolkit-gnome0{u} libxklavier12{u} policykit-gnome{u} Następujące pakiety zostaną zaktualizowane: gnome-applets gnome-applets-data gnome-panel gnome-panel-data gnome-session gnome-session-bin gnome-settings-daemon gnome-utils libpanel-applet2-0 yelp Następujące pakiety POLECANE przez inne NIE zostaną zainstalowane: evolution-data-server 10 pakietów aktualizowanych, 29 instalowanych, 4 do usunięcia i 268 nie aktualizowanych. Do pobrania 41,5MB/61,3MB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 91,7MB. Kontynuować? [T/n/?]
Czy zaakceptować?
ArnVaker - 10-11-2009 19:36
Tak, najlepiej w trybie tekstowym przy wyłączonych X-ach.
bolo - 10-11-2009 20:15
Tak, najlepiej w trybie tekstowym przy wyłączonych X-ach.
Tak zrobiłem. Nowy gnome mam zainstalowany. Teraz mógłbym już powiedzieć jest OK, bo Nautilus wrócił i pulpit z ikonami, i ppm także. Jedynie nie startują iksy po załadowaniu kernela. System uruchamia się w trybie tekstowym. Później mogę ręcznie już włączyć grafikę ale...... Nie mam koncepcji jak teraz to znowu naprawić. :mrgreen:
ArnVaker - 10-11-2009 20:40
Czy chodzi o sprawdzenie brakujących lub niekompatybilnych pakietów gnome przy tej aktualizacji do sida?
To zaktualizowałoby pakiety gnome mające status zainstalowanych ręcznie (te ze statusem zainstalowanych automatycznie zostałyby zaktualizowane jako zależności). Nie podziałało, bo w ogóle nie miałeś w systemie kilku potrzebnych pakietów, a ponadto nie pomyślałem, że masz pakiet openoffice.org-gnome ze statusem zainstalowanego ręcznie.
Nie mam koncepcji jak teraz to znowu naprawić.
Sprawdź czy w ogóle masz gdm, jeżeli nie masz to zainstaluj.
PS Problem nie wynikał z niezgodności wersji pakietów, a po prostu z ich braku... :)
bolo - 10-11-2009 21:22
Sprawdź czy w ogóle masz gdm, jeżeli nie masz to zainstaluj.
PS Problem nie wynikał z niezgodności wersji pakietów, a po prostu z ich braku...
Oczywiście nie miałem gdm, tzn. któraś aktualizacja wycięła go czego nie zauważyłem. Teraz już jest dobrze.
ArnVaker @: stokrotne dziękuję za nieocenioną pomoc. W takim razie nie wypada mi nic innego jak pozostać na stałe w wersji niestabilnej Sid. Chyba nie warto się jej obawiać? ÂŻebym tylko czegoś znowu nieopacznie nie zepsuł z okazji aktualizacji, co przyczyni się do destabilizacji systemu, ale są to już wyłącznie moje pobożne życzenia.
ArnVaker - 10-11-2009 21:28
W takim razie nie wypada mi nic innego jak pozostać na stałe w wersji niestabilnej sid.
Jak na razie to Ty nadal masz Squeeze oraz gnome z Sida, czyli dystrybucję mieszaną. Do pełnego Sida brakuje Ci jeszcze 268 aktualizacji. No chyba, że o czymś nie wiem... :mrgreen:
bolo - 10-11-2009 21:38
Jak na razie to Ty nadal masz Squeeze oraz gnome z Sida, czyli dystrybucję mieszaną. Do pełnego Sida brakuje Ci jeszcze 268 aktualizacji. No chyba, że o czymś nie wiem... :mrgreen:
Tak tak jutro zrobię pełną aktualizację, a obecnie jest jak zaznaczyłeś wyżej. Czy sid nie posiada repozytoria security? Moje wyglądają tak: #------- Sid------------# deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main non-free contrib deb-src ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main non-free contrib
#~~~~~~Debian-multimedia~~~~~~# deb http://www.debian-multimedia.org sid main deb-src http://www.debian-multimedia.org sid main
#~~~~~~Kadu~~~~~~# deb http://www.kadu.net/download/binary/debian/repo sid main deb-src http://www.kadu.net/download/binary/debian/repo sid main
#~~~~~~Flash_DUG~~~~~~# deb http://repo.dug.net.pl/dfr/ sid main contrib
Czy jest to przeoczenie z mojej strony, czy też tak powinno być? :mrgreen:
ArnVaker - 10-11-2009 21:46
Czy sid nie posiada repozytoria security?
Dokładnie tak. Poza tym repozytoria kadu oraz flasha nie są Ci potrzebne, najnowsze wersje są zawsze w Sidzie. Do tego dorzuciłbym repozytoria Squeeze, Siduksa oraz Experimental. Przydają się przy problemach z zależnościami w samym repozytorium Sida.
Proponuję taki zestaw: deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ squeeze main contrib non-free deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main contrib non-free deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free
deb http://www.debian-multimedia.org sid main deb http://www.debian-multimedia.org experimental main
deb http://sidux.com/debian/ sid main contrib non-free fix.main fix.contrib fix.non-free
Plik /etc/apt/preferences nie będzie potrzebny.
bolo - 10-11-2009 22:06
Proponuję taki zestaw: deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ squeeze main contrib non-free deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main contrib non-free deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free
deb http://www.debian-multimedia.org sid main deb http://www.debian-multimedia.org experimental main
deb http://sidux.com/debian/ sid main contrib non-free fix.main fix.contrib fix.non-free
Plik /etc/apt/preferences nie będzie potrzebny.
Dobrze, wkleję Twoją wersję. :-) Ale czy to źródło: deb-src ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main non-free contrib
nie jest też potrzebne? Plik preferences rozumiem mam usunąć po aktualizacji?
ArnVaker - 10-11-2009 22:16
Ale czy to źródło: deb-src ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main non-free contrib
nie jest też potrzebne?
Dla większości użytkowników nie. Zawiera źródła całego oprogramowania skompilowanego przez deweloperów Debiana i dostępnego w postaci gotowych pakietów.
Plik preferences rozumiem mam usunąć po aktualizacji?
Nie wiem co tam w nim masz, ale możesz usunąć go już teraz.
bolo - 10-11-2009 22:20
Nie wiem co tam w nim masz, ale możesz usunąć go już teraz.
Nic nie ma. W tej lokalizacji mam jedynie pusty katalog preferences.d
ArnVaker - 10-11-2009 22:26
Skoro go nie masz to nie bardzo jest się nad czym zastanawiać. Wspomniałem o tym ponieważ pamiętam, że kiedyś taki plik miałeś...
bolo - 11-11-2009 11:25
Właśnie wykonałem aktualizację i tak na gorąco, na pierwszy rzut oka jest wszystko w porządku. Zauważyłem, że zainstalował mi się najnowsze jądro 2.6.31-1.686 nie znalazłem go jednak w grubie pomimo iż wystąpiła także jego konfiguracja. Nie ważne. Dodałem nowy wpis do menu.lst ręcznie i w czym rzecz. Otóż przy wywoływaniu gedit w terminalu posypało błędami chociaż plik i tak został edytowany. Mnie zawsze błędy denerwują więc chciałbym przy Twojej pomocy jeszcze to wyjaśnić. Wygląda on tak: (gedit:2342): Gtk-CRITICAL **: gtk_action_set_sensitive: assertion `GTK_IS_ACTION (action)' failed Błąd GConf: Nie można nawiązać połączenia z serwerem konfiguracji. Możliwe, że konieczne będzie uaktywnienie obsługi TCP/IP w konfiguracji ORBit, może to też być spowodowane blokadami NFS pozostałymi po awarii systemu. Aby uzyskać więcej informacji proszę odwiedzić stronę http://projects.gnome.org/gconf/. (szczegóły - 1: Nie można uzyskać połączenia z sesją: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.)
Powyższy wpis został zwielokrotniony, aż do skutku kiedy to połączenie zostało zrealizowane. Czy spotkałeś się z podobnym problemem?
P.s. Stare wersje jąder, w sumie nazbierało się ich 5 sztuk, mogę chyba usunąć (odinstalować)?
ArnVaker - 11-11-2009 19:06
nie znalazłem go jednak w grubie pomimo iż wystąpiła także jego konfiguracja. Nie ważne. Dodałem nowy wpis do menu.lst ręcznie
Prawdopodobnie zamieszanie wynikające z niepełnego przejścia na grub2.
Otóż przy wywoływaniu gedit w terminalu posypało błędami chociaż plik i tak został edytowany.
Nic w tym dziwnego jeżeli odpalasz graficzny program z roota na sesji użytkownika. Jak już to robisz, to używaj gksu z poziomu użytkownika, od tego w końcu jest.
Czy spotkałeś się z podobnym problemem?
Jak uruchomię gedit tak jak Ty to zrobiłeś to efekt jest podobny.
Stare wersje jąder, w sumie nazbierało się ich 5 sztuk, mogę chyba usunąć
Skoro ich nie używasz... Najwyżej jakieś jedno zostaw na wszelki wypadek.
bolo - 11-11-2009 22:18
Nic w tym dziwnego jeżeli odpalasz graficzny program z roota na sesji użytkownika. Jak już to robisz, to używaj gksu z poziomu użytkownika, od tego w końcu jest.
ArnVaker mogę tylko z podziwem potwierdzić Twoje słowa. Wstyd przyznać, ale nie znałem do tej pory programu gksu. Zawsze edycję robiłem tylko w ten sposób sudo gedit /.....
ponieważ tą formę, nie wiedzieć dlaczego, preferują na wszelkich forach. Moje szczęście, że trafiłem ze swoimi byłymi problemami tutaj i ktoś tak wspaniale orientujący się w temacie jak Ty zdecydował odpowiedzieć. Analizując te porady dużo się nauczyłem za co teraz baaaardzo dziękuję i wypada mi już tylko dopisać, że ten problem został pomyślnie rozwiązany. :-)
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plminister.pev.pl
|