|
kde po aktualizacji wymaga niedostępnych pakietów - Squeeze
tlaguz - 17-05-2010 14:03
Witam.
Dzisiaj zaktualizowało mi się kde do wersji 4.4.3. Kiedyś jak miałem repozytoria wersji niestabilnej, po aktualizacji wszystko przestało działać. Najpierw KDE potem cały serwer X. No i to się stało i tym razem. Zaraz po aktualizacji widzę KDM. Wpisuję hasło i widzę czarny ekran z myszką. Przeinstalowałem więc sterowniki do mojej karty graficznej (nVidia) licząc na to, że to coś zmieni. Zmieniło, teraz dowiedziałem się że potrzebuję pakietu virtuoso-server. Wpisuję więc:
aptitude install virtuoso-server
Ale okazało się, że pakiet virtuoso-server nie istnieje w repozytorium wersji testowej. Kto wypuścił więc KDE wymagające tegoż pakietu do wersji testowej bez tego pakietu? Instaluję virtuoso-server z repozytorium wersji niestabilnej. Po instalacji restartuję, wpisuję hasło w KDM i KDE się włączyło. Widzę komunikat Nepomuka, że indeksuje mi pliki do wyszukiwania. Potem analogiczny, mówiący o tym, że skończył tą czynność.
I w tym miejscu się pogubiłem. KDE nie odpowiada, po restarcie Nepomuk powtarza indeksowanie. W internecie znalazłem poradę, by odinstalować KMail, ale ja go nie posiadam.
Nie mam pojęcia co robić. Zainstalowałem świeży system z KDE z repozytorium wersji testowej, ale błąd jest identyczny jak na poprzedniej instalacji. Mam również laptopa z KDE 4.3, z którego nawiasem mówiąc, teraz piszę i aż boję się go aktualizować.
Ma ktoś jakiś pomysł jak zainstalować/zaktualizować KDE tak aby działało?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, tlaguz
iria - 17-05-2010 14:38
Najlepiej wstrzymaj się, aż całe wrzucą. Używasz w ogóle Nepomuka i Strigi? Jeśli nie, to radzę wyłączyć je w ustawieniach systemowych, lub zrobić, to co ja robię przed pierwszym uruchomieniem KDE u siebie, czyli: rm /usr/bin/nepomuk* rm /usr/lib/kde4/*nepomuk* rm /usr/share/kde4/services/*nepomuk* rm /usr/share/autostart/nepomukserver.desktop
Używanie aplikacji z grupy PIM, w tej wersji też nie należy do najprzyjemniejszych.
Programiści KDE nie przejmują się też wsteczną kompatybilnością, więc często zdarza się, że cała konfiguracja poprzedniej wersji nie pasuje do następnej, i najlepiej ją usunąć.
danadam - 18-05-2010 10:14
Ja musiałem doinstalować pakiet plasma-desktop. Z automatycznych zależności zainstalował się plasma-netbook i miałem podobny objaw, tzn. po zalogowaniu czarny ekran, brak paneli, brak reakcji na prawoklik na pulpicie.
robero - 18-05-2010 13:08
Ja też musiałem zainstalować kde-plasma-desktop ale na swoje nieszczęście zanim o tym przeczytałem wykonałem (tutaj płacz) komendy które podał iria czyli
rm /usr/bin/nepomuk* rm /usr/lib/kde4/*nepomuk* rm /usr/share/kde4/services/*nepomuk* rm /usr/share/autostart/nepomukserver.desktop
Jak mogę cofnąć te zmiany? Chcę móc włączać lub wyłączać nepomuka którego czasem używam. Teraz nie ma w ogóle opcji do niego w ustawieniach systemu, zniknęła ikona która miała w tytule wyszukaj.
Po uruchomieniu systemu mam 4 okienka z błędami plasmy. Dwa okna z błędem
nie można połączyć się z serwerem przy dostępie do smb://home/
i dwa z błędem
nie można połączyć się z serwerem przy dostępie do smb://mnt/
Na drugim komputerze ze Squeeze nie wykonałem tych komend i wszystko jest dobrze. Po co ja to zrobiłem?
Jeśli to ma coś wspólnego z sambą to od razu mówię że słyszałem o niej i wiem do czego jest, ale nigdy jej nie instalowałem/konfigurowałem.
Edycja: Nepomuk przywrócony i działa jak należy.
Błędy plasmy wyskakują nadal po starcie systemu, jednak nie miały związku z nepomukiem. Będę wdzięczny za sugestie które pozwolą naprawić ten błąd.
Edycja: Błędy zmieniły swoją treść. Nadal są po 2 takie same. Teraz mam takie.
Przekroczono czas połączenia na serwerze mnt
i
Przekroczono czas połączenia na serwerze home
Nic nie zmieniałem w systemie.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plminister.pev.pl
|